AH: Minister Asscher heeft het mis
Gepubliceerd op 31 december 2012 om 00:00
Aanleiding voor het geschil over de champignons is een uitzending van Keuringsdienst van Waarde. Daarin was vorige week donderdag te zien hoe vooral Oost-Europese werknemers worden uitgebuit in de Nederlandse champignonteelt.
Asscher liet daarop weten een einde te willen maken aan de 'middeleeuwse toestanden' in die sector en ondersteunt daarom het keurmerk Fair Produce. Albert Heijn liet donderdag in het tv-programma weten daaraan niet mee te werken.
Nu zegt de supermarkt dat de champignons wel degelijk eerlijk het geproduceerd worden. Ook de organisatie die het keurmerk levert, zegt dat Albert Heijn het keurmerk volgend jaar krijgt.
Directeur Krouwel van Fair Produce zegt tegen de NOS bovendien dat Asscher zijn blik beter kan richten op de Aldi, Jumbo en Lidl, die zich tegen elk keurmerk verzetten.
Reacties 0