Word member

'Vliegende winkels zijn plaag voor retailers'

Winkels die op een tijdelijke locatie artikelen tegen bodemprijzen verkopen zijn een sprinkhanenplaag voor winkeliers. Dat zegt belangenbehartiger Sietske van der Linden van branchevereniging INretail naar aanleiding van de afgelaste kledinguitverkoop in Stadion Galgenwaard in Utrecht.

De partij Exclusive Private Sales wilde vorige week drie dagen lang merkkleding met hoge kortingen verkopen in het voetbalstadion. De tijdelijke verkoop was volgens INretail in strijd met de bestemming van de locatie. Daarop besloot de gemeente Utrecht het evenement te verbieden.

Hoewel INretail niet over exacte cijfers beschikt vinden volgens Van der Linden maandelijks tientallen uitverkopen via zogenoemde vliegende winkels plaats. “Onze leden hebben hier echt last van. Het kost ze klanten.”

INretail roept gemeenten op tot handhaving. “Onze leden betalen huur en gemeentebelastingen. En dan komt er plotseling zo’n partij in de periferie van de stad tegen bodemprijzen kleding verkopen. Dit moet stoppen.”

Reacties 0


Schrijf een reactie


Om te kunnen reageren dien je een account aan te maken of in te loggen.

Maak een gratis account aan Inloggen

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!