Word member
​Akkoord over steun voor Nederlands winkelpersoneel

​Akkoord over steun voor Nederlands winkelpersoneel

Het Europees Parlement maakt 1,8 miljoen euro vrij om ontslagen winkelpersoneel in Overijssel en Drenthe aan nieuw werk te helpen. Een grote meerderheid heeft dinsdag ingestemd met het voorstel van de Europese Commissie.

Het bedrag is bestemd voor achthonderd jonge ontslagen medewerkers van zes winkelketens die recent failliet gingen, namelijk Aktiesport, Perry Sport, Dolcis, Manfield, Scapino en V&D. Met het geld worden onder meer loopbaanadvies, coaching, bijscholing en startsubsidies bij het opzetten van een bedrijf gefinancierd.

Het geld komt uit het Europese Globaliseringsfonds, dat is opgezet om werknemers te helpen die getroffen zijn door de economische crisis. Dat fonds heeft jaarlijks 150 miljoen euro te besteden. De Europese lidstaten moeten nog akkoord gaan met het plan, wat ze naar verwachting vrijdag doen.

Reacties 0


Schrijf een reactie


Om te kunnen reageren dien je een account aan te maken of in te loggen.

Maak een gratis account aan Inloggen

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!