Word member
'EBay zet Marktplaats in de etalage'

'EBay zet Marktplaats in de etalage'

Veilingswebsite eBay wil zijn advertentiedivisie verkopen. Een onderdeel van deze divisie is het Nederlandse Marktplaats. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden. 

Belangstellenden zijn de grote private-equityinvesteerders TPG en Blackstone, maar ook strategische investeringsmaatschappijen zoals het Duitse Axel Springer geeft aan interesse te hebben. 

Begin 2019 werd ook al gespeculeerd over de mogelijke verkoop van Marktplaats, toen aandeelhouder Elliot bij eBay erop aandrong de divisie af te splitsen. Reden was dat eBay zijn aandeelhouders meer moest betalen en beter op de kosten moest letten, aldus Elliot.

Eerder deze maand leek het erop dat eBay zelf in nieuwe handen zou komen. ICE, eigenaar van onder meer de beurs in New York, zou interesse hebben in de veilingssite. Maar aandeelhouders waren tegen de deal en daardoor ging de overname uiteindelijk niet door.  

Reacties 0


Schrijf een reactie


Om te kunnen reageren dien je een account aan te maken of in te loggen.

Maak een gratis account aan Inloggen

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!