Retailers scoren beter dan andere sectoren op verduurzaming
Gepubliceerd op 18 oktober 2023 om 09:00
Bijna 9 op de 10 retailers (88 procent) heeft een duurzamere bedrijfsvoering dan vorig jaar. Daarmee scoort de sector beter dan gemiddeld, blijkt uit cijfers van het CBS.
De meeste verduurzaming in de detailhandel vindt plaats op het gebied van energie (31,5 procent). Milieuvriendelijk omgaan met grondstoffen en afval volgt op 12,9 procent. Daarentegen zegt slecht 1,1 procent van de bedrijven in de retail verduurzaamd te hebben op uitstoot. Ook zegt een klein deel (0,6 procent) op andere gebieden duurzame stappen te hebben genomen.
Bijna de helft van de bedrijven (41,9 procent) die zegt wat aan verduurzaming te doen, zegt niet zozeer op 1 punt te hebben verbeterd, maar op een combinatie van de 3 genoemde criteria stappen te hebben gezet.
In totaal geeft dus 88 procent van de retailers aan iets gedaan te hebben om hun bedrijf te verduurzamen. Daarmee doet de retailsector het beter dan het gemiddelde van alle sectoren (82 procent). Van de in totaal 18 procent bedrijven dat niet verduurzaamt, ligt bij bijna 4 op de 10 bedrijven de grondslag daarvan bij de afhankelijkheid van derden (25 procent) of het gebrek aan financiële middelen (14 procent).
Van het inzamelen van gedragen kleding tot het terugdringen van voedselverspilling: allerlei retailers en merken zetten hun beste groene beentje voor. Een overzicht van allerlei inspanningen in de branche.