Shein heeft maar weer eens een nieuwe horde te overwinnen richting de beursgang. Een groep die campagne voert tegen dwangarbeid wil de plannen van de fastfashionretailer rechterlijk toetsen, meldt Reuters.
Stop Uyghur Genocide beweert dat het katoen in de toeleveringsketen van Shein geproduceerd wordt door Oeigoerse dwangarbeiders. Hoewel meerdere actiegroepen wereldwijd - alsmede de Amerikaanse regering - claimen dat de katoen wordt geplukt door de minderheden door middel van dwangarbeid, wordt dit door China ontkend. Volgens Shein komt er in de supplychain geen dwangarbeid voor.
Een beursgang neemt normaal 4 tot 6 weken in beslag, maar Shein is al sinds april 2024 bezig om dit voor elkaar te krijgen. De huidige planning is dat Shein dit voorjaar een beursnotering bemachtigt.
Bij Shein duurt dit langer mede doordat ook de Chinese effectentoezichthouder zich ermee bemoeit. Ook in Groot-Brittannië werd er kritisch gekeken naar de beursgang van de gigant. Naast duurzaamheid en mogelijke privacyproblemen spelen ook financiële constructies nog een rol.
Mocht het bedrijf zijn beursgang rondkrijgen, dan zou het de 1 na grootste beursgang ooit worden in het Verenigd Koninkrijk. Eind 2023 had het bedrijf al ingezet op een beursgang in New York, maar dat ging dus uiteindelijk niet door, waarna het bedrijf een Londense beursgang in werking stelde.
Reacties 0