IKEA heeft duwende medewerker onterecht ontslagen

IKEA heeft duwende medewerker onterecht ontslagen

De Zweedse woonwarenhuisketen had volgens de rechter moeten onderzoeken wat er aan het incident vooraf is gegaan.

IKEA heeft een logistiek medewerker die een collega meerdere keren duwde onterecht ontslagen. De Zweedse woonwarenhuisketen moet de man weer in dienst nemen, oordeelt de kantonrechter in Rotterdam.

De man werkt sinds juni 2016 als fulfilment operations co-worker bij de IKEA-vestiging in Barendrecht. Hij werd op 13 september 2024 op staande voet ontslagen, omdat hij een kleine 3 weken eerder een coördinator meerdere keren heeft geduwd. Dit incident is vastgelegd op camerabeelden, die tijdens de zitting zijn afgespeeld. 

Op de beelden is te zien dat de mannen in een magazijn zo'n 5 minuten, druk gebarend, met elkaar in gesprek zijn. De heftruckchauffeur wil wegrijden, maar de coördinator houdt de heftruck vast. De chauffeur stapt uit en duwt de coördinator. Een collega ziet het gebeuren en komt tussenbeide.

Opmerkingen over afkomst
Volgens de rechter had de man zijn collega niet moeten duwen, maar heeft IKEA nagelaten te onderzoeken wat er aan het incident vooraf is gegaan. De heftruckchauffeur zegt dat de coördinator hem aansprak omdat hij op een eerder moment een grap met hem had uitgehaald, waar de coördinator niet van gediend was. Hoewel de chauffeur daar naar eigen zeggen meermaals excuses voor aanbood, maakte de coördinator 'ongepaste opmerkingen' over zijn afkomst. IKEA heeft deze lezing niet betwist.

Volgens de rechter mag van een coördinator worden verwacht dat hij de-escalerend optreedt, maar daar is geen sprake van. Zo heeft hij de chauffeur uitgedaagd om hem na werktijd op te wachten om 'het uit te vechten'. Door niet weg te lopen, de heftruck steeds vast te houden en een leidinggevende te bellen, gooide hij alleen maar 'olie op het vuur', vindt de rechter. 

IKEA moet de ontslagen man weer in dienst nemen en achterstallig loon betalen. Ook de proceskosten komen voor rekening van de Zweedse meubelgigant. 

Dit is een premium artikel

Verder lezen?

Sluit je net als 2.500 bedrijven aan bij de RetailTrends-community

Slechts €10 voor de eerste maand

Word member van RetailTrends en krijg;
✅ toegang tot alle premiumcontent;

✅ net als 45.000 nieuwsbriefabonnees dagelijks het laatste nieuws in je mailbox;

✅ gratis vacactureplaatsingen op RetailTrends Jobs;

✅ minimaal 50% korting op RetailTrends-events.

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!