Video: AI als gamechanger voor het 'Amerikaanse Vinted'
Gepubliceerd op 29 april 2025 om 13:01
Het gaat Vinted voor de wind. Het tweedehandsplatform zag het afgelopen jaar zijn omzet en winst flink stijgen. De markt voor tweedehandskleding is booming business en dat merken ze ook in de Verenigde Staten.
Het tweedehandsplatform ThredUp, het Amerikaanse alternatief voor Vinted, weet jaarlijks 17 miljoen kledingstukken door te verkopen. Vorig jaar kwam de omzet van het bedrijf uit op 260 miljoen dollar, ongeveer 239 miljoen euro. Ook boekte het een brutowinst van 207,1 miljoen dollar, zo’n 190 miljoen euro.
Het platform dat in 2009 werd opgericht en gevestigd is in Oakland, Calafornië, is vergelijkbaar met Vinted, maar werkt wel iets anders. Gebruikers kunnen een 'clean out bag' aanvragen waarin ze hun ongewenste kleding kunnen opsturen. Vervolgens worden deze kledingstukken beoordeeld, geprijsd en doorverkocht door ThredUp namens de gebruiker. Klanten die willen kopen, kunnen online door een uitgebreide catalogus bladeren en zien daarbij grote kortingen ten opzichte van de oorspronkelijke verkoopprijs.
Om al die gebruikte kleding te sorteren, prijzen en verkopen maakt het bedrijf gebruik van AI. Hoe werkt het en wat is de impact van deze nieuwe technologie op textielverspilling? Een video van Business Insider.