Detailhandel zet meer om, verkoopvolume daalt

Detailhandel zet meer om, verkoopvolume daalt

De detailhandel heeft in mei 2,2 procent meer omzet geboekt dan in dezelfde maand vorig jaar. Het aantal verkochte producten nam echter af met 0,4 procent, meldt het CBS.

Winkels in voedings- en genotmiddelen realiseerden in mei 1,7 procent meer omzet dan het jaar ervoor. Het verkoopvolume lag daarbij 3,2 procent lager. Supermarkten zagen hun omzet met 1,4 procent stijgen, terwijl speciaalzaken zoals kaaswinkels en slagerijen een omzetgroei van 3,6 procent noteerden.

In de non-foodsector nam de omzet met 2,5 procent toe. Het verkoopvolume groeide met 0,9 procent ten opzichte van een jaar eerder. Winkels in recreatieartikelen, drogisterijen, meubel- en woninginrichtingszaken en doe-het-zelfwinkels boekten meer omzet. Daarentegen behaalden kledingwinkels, schoen- en lederwarenwinkels en elektronicazaken een lagere omzet dan in dezelfde periode vorig jaar.

De onlineomzet was in mei 4,7 procent hoger dan in mei 2024. Pure players boekten 8,7 procent meer omzet. Bij winkels waarbij de webshop een nevenactiviteit is, lag de onlineomzet 0,7 procent lager. De onlineomzet van winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, consumentenelektronica en overige non-foodartikelen kwam hoger uit dan vorig jaar. De onlineomzet van kledingwinkels daalde daarentegen.

Reacties 0


Schrijf een reactie


Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!