Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl halveert verlies
Gepubliceerd op 30 July 2025 om 09:30
Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, heeft in de eerste helft van 2025 zijn nettoverlies fors weten te beperken. Het verlies uit de gewone bedrijfsactiviteiten kwam uit op 90 miljoen euro, bijna de helft minder dan de 203 miljoen euro verlies in dezelfde periode vorig jaar.
De verbetering is vooral te danken aan het wegvallen van grote afboekingen en lagere personeelskosten.
Het totaal aantal bestellingen daalde met 7 procent naar 308 miljoen, tegenover 330 miljoen in de eerste helft van 2024. Ook de omzet liep licht terug: met 1,6 procent naar 1,7 miljard euro. Toch wist het bedrijf de bruto bedrijfswinst (aangepaste ebitda) met 4 procent te verhogen, naar 147 miljoen euro.
"We zien goede vooruitgang in de uitbreiding van ons bezorgnetwerk en hebben onze marketinginspanningen opgevoerd, wat volgens ons noodzakelijke investeringen zijn om toekomstige groei te ondersteunen", aldus ceo en oprichter Jitse Groen.
In Europa, exclusief VK en Ierland, verwerkte Just Eat Takeaway 149 miljoen bestellingen, een daling van 4 procent. In het Verenigd Koninkrijk en Ierland werden 114 miljoen orders verwerkt (-5 procent). In de rest van de wereld daalde het aantal bestellingen met 17 procent naar 46 miljoen.
Vooruitzichten
Voor heel 2025 verwacht Just Eat Takeaway een aangepaste ebitda van tussen de 360 en 380 miljoen euro te behalen. De waarde van alle bestellingen (exclusief landen buiten Europa) groeit naar verwachting met 4 tot 8 procent ten opzichte van vorig jaar. Volgens de Raad van Bestuur zullen beide cijfers waarschijnlijk uitkomen aan de onderkant van deze bandbreedtes.