'Vinted gebruikt als goedkope pakketdienst'

'Vinted gebruikt als goedkope pakketdienst'

Consumenten misbruiken het tweedehandsplatform als goedkope pakketdienst om transportkosten te omzeilen voor een vakantie of verhuizing, blijkt uit een rondgang van het AD.

Nederlandse consumenten zetten het tweedehandsplatform Vinted in om grote pakketten of persoonlijke spullen goedkoop naar zichzelf of familie en vrienden te versturen. Dat meldt het AD.

Door Vinted te gebruiken besparen zij flink op transportkosten bij een vakantie of verhuizing. Dit is in strijd met de regels, zegt een woordvoerder van Vinted tegen de krant. "Onze teams zijn waakzaam op dit gebied en werken hier actief aan."

Het werkt simpel: iemand plaatst een pakket op Vinted voor een laag bedrag, bijvoorbeeld 1 euro, waarna een bekende het 'koopt'. De bezorgkosten van de bezorgers op Vinted liggen een stuk lager dan die van PostNL bijvoorbeeld of het inchecken van een koffer. Zo kunnen pakketten voor zo'n 5 á 6 euro naar het buitenland worden gestuurd. Volgens het AD gebeurt dit inmiddels op grote schaal, ook buiten Nederland, zoals in Frankrijk.

Vinted stelt dat het platform niet is bedoeld om persoonlijke pakketten te verzenden. "Ook al is het maar marginaal, dit soort misbruik ondermijnt het vertrouwen tussen leden en kan van invloed zijn op de algehele kwaliteit en ervaring", aldus een woordvoerder. Het platform neemt naar eigen zeggen maatregelen tegen deze vorm van misbruik: zo zijn accounts verwijderd en geblokkeerd die de regels overtreden.

Koeriersdiensten
In Nederland werkt Vinted samen met verschillende koeriersdiensten. De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) stelt vast dat partners als Mondial Relay, Vinted Go, en Brenger geen vergunning voor beroepsgoederenvervoer (van de Niwo) hebben. Als dat klopt, moeten zij hun transport laten uitvoeren door partijen die wel over zo'n vergunning beschikken. Of dat nu gebeurt, is onduidelijk. De ILT laat weten vervolgstappen te zetten, mocht dit nodig zijn.

De ILT houdt geen toezicht op de Vinted zelf en verwijst naar de Autoriteit Consument & Markt (ACM), maar die laat aan het AD weten enkel toezicht te houden op de post die in de oranje brievenbussen gaat. "De pakketmarkt is ongereguleerd en valt niet onder het toezicht van de ACM."

Dit is een premium artikel

Verder lezen?

Sluit je net als 2.500 bedrijven aan bij de RetailTrends-community

Slechts €10 voor de eerste maand

Word member van RetailTrends en krijg;
✅ toegang tot alle premiumcontent;

✅ net als 55.000 nieuwsbriefabonnees dagelijks het laatste nieuws in je mailbox;

✅ gratis vacatureplaatsingen op RetailTrends Jobs;

✅ toegang tot RetailTrends-events, exclusief voor members.

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!