112 miljoen vervalste artikelen onderschept in EU, vooral uit China, Turkije en VAE
Gepubliceerd op 1 oktober 2025 om 16:18
Vorig jaar werden ongeveer 112 miljoen vervalste artikelen in de Europese Unie in beslag genomen, met een geschatte waarde van ruim 3,8 miljard euro. Dat blijkt uit cijfers van het Bureau voor intellectuele eigendom van de Europese Unie (EUIPO).
Opvallend is dat de Verenigde Arabische Emiraten dit jaar voor het eerst in de top 3 staan van landen waar de meeste namaak vandaan komt, samen met China en Turkije. Dat laat volgens het rapport zien dat de wereldwijde handelsstromen aan het verschuiven zijn.
Het aantal onderschepte namaakartikelen was het op 1 na hoogste aantal ooit geregistreerd. Bijna 74 procent van de inbeslaggenomen producten betrof cd’s, dvd’s (inclusief software), speelgoed, kleding, kledingaccessoires, sigaretten (inclusief e-sigaretten), parfums en cosmetica. De toename van het aantal nepgoederen neemt volgens het rapport snel toe vanwege de groei van online winkelen.
Verreweg de meeste goederen werden in beslag genomen in Italië. Daarna volgden Spanje, Frankrijk en Nederland.