Het aantal retailers dat worstelt met een problematische schuldenlast is gedaald. Dat blijkt uit de conjunctuurenquête van het CBS.
Van de ondervraagde retailers noemt 4,5 procent zijn schuldenlast problematisch. In 2024 worstelde 7,5 procent naar eigen zeggen met schulden.
Bijna de helft van de onderzochte sectoren (49 procent) vindt de schuldenlast van een gewenste omvang. Binnen de detailhandel geldt dit voor bijna 46 procent van de bedrijven. Nog geen 3 procent van de retailers wil zijn eigen schulden verminderen, maar noemt dat niet mogelijk.
Ruim driekwart is optimistisch over de verwachte continuïteit bij de huidige economische situatie. Deze groep verwacht de continuïteit langer dan een jaar te kunnen handhaven. Iets meer dan 20 procent kan daar niets over zeggen.
Reacties 0