Nederlands outdoormerk Cortazu wil 5 ton ophalen
Gepubliceerd op 17 december 2025 om 13:31
Foto: Eyevestor
Het Nederlandse outdoormerk Cortazu hoopt 500.000 euro op te halen via sharefunding. Het wil zo versneld naam maken in Europa.
Cortazu bestaat sinds 2017 en richtte zich tot nu toe vooral op Nederland. Het merk verkoopt via de eigen webshop en is verkrijgbaar bij onder meer 10 winkels van Bever en 2 winkels van Duijvenstein, een specialist in winterkleding. In Amsterdam heeft het een eigen winkel.
"We zijn er klaar voor om Cortazu uit te rollen in Europa", zegt medeoprichter Wouter de Roy van Zuidewijn. "Hiervoor willen we investeren in het vergroten van onze zichtbaarheid, een bredere collectie en een nóg sterker team." Investeren via het platform Eyevestor kan vanaf 300 euro.
Cortazu profileert zich als een duurzaam merk met kleding die lang meegaat. Het bedrijf is B Corp-gecertificeerd en geeft 1 procent van de jaaromzet aan goede doelen. Cortazu haalde dit jaar zo'n 2,2 miljoen euro aan omzet, waarbij online met ruim 40 procent groeide.