Leen Bakker sluit filiaal in Zierikzee
Gepubliceerd op 9 January 2026 om 09:12
Foto: Shutterstock
Leen Bakker sluit op 18 januari zijn filiaal in Zierikzee. Dat bevestigt een woordvoerder van moederbedrijf Homefashion Group aan RetailTrends.
Net als bij eerdere sluitingen, waaronder die van de vestigingen in Haarlem en Amsterdam (Van Bleiswijkstraat) in november, laat het concern weten dat de beëindiging het gevolg is van een evaluatie van het winkelbestand. "Daarbij is het openen en sluiten van winkels een normaal onderdeel. In dit geval heeft die beoordeling ons doen besluiten om de vestiging van Leen Bakker in Zierikzee te sluiten. Alle medewerkers zijn hierover geïnformeerd", aldus de woordvoerder.
Bij de sluitingen in Haarlem en Amsterdam en ook die van de winkel in Raamsdonksveer (per 31 maart 2026) en Schagen (per 31 augustus 2026) meldde Homefashion Group dat de medewerkers worden herplaatst. Opvallend is dat het concern over eventuele herplaatsing van het personeel in Zierikzee geen uitspraken doet. Het dichtstbijzijnde filiaal bevindt zich in Goes, op ongeveer een half uur rijden. Naast Goes heeft Leen Bakker in Zeeland nog filialen in Middelburg en Terneuzen.
Homefashion Group wil niet ingaan op de vraag of er meer winkels op de nominatie staan om te sluiten. Eerder ontkende het bedrijf dat het van plan is om een aanzienlijk deel van de winkels te beëindigen.
In het voorjaar van 2025 verdwenen ook al Leen Bakker-winkels in Oosterhout en Tilburg. Deze vestigingen waren in handen van franchisenemers.
De rechtbank in Antwerpen verklaarde begin vorige maand Leen Bakker in België failliet. Daarbij sloten de resterende 29 van de 43 winkels hun deuren definitief. Homefashion Group benadrukte toen dat de activiteiten van Leen Bakker in Nederland er niet door werden geraakt.
Lees in dit artikel hoe Homefashion Group blijft worstelen met de herpositionering van Leen Bakker en Kwantum.