Nederlandse huishoudens hebben in december 2025 0,8 procent meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het CBS.
Daarmee groeide de consumptie voor de achttiende maand op rij, al vlakt de groei iets af. In november lag de stijging nog op 0,9 procent en in oktober op 1,1 procent.
Consumenten besteedden in december vooral meer aan voedings- en genotmiddelen (+2,1 procent). Ook de uitgaven aan duurzame goederen namen toe (+0,4 procent), met name aan elektrische apparaten en schoenen.
De uitgaven aan diensten lagen 1,2 procent hoger dan een jaar eerder. Consumenten hebben vooral meer uitgegeven aan vervoer en communicatie, medische diensten, horeca en recreatie en cultuur.
Volgens het CBS waren de omstandigheden voor consumptie in januari minder gunstig dan in december. Dat komt vooral doordat de groei van de werkzame beroepsbevolking op jaarbasis afnam en consumenten minder positief waren over hun financiële situatie in de komende 12 maanden.
Reacties 0