Krispy Kreme komt naar Nederland. De Amerikaanse donut- en koffieketen zet eind dit jaar voet op Nederlandse bodem met de opening van zijn eerste winkel. De exacte locatie is nog niet bekend.
De opening van de flagshipstore, de zogenoemde Hot Light Theater Shop, is het startpunt van een bredere uitrol. De komende 5 jaar wil het bedrijf zo'n 30 vestigingen openen in Nederland, met een focus op drukbezochte locaties.
De flagshipstore combineert verkoop met productie. In de winkel wordt het zogeheten Doughnut Theater geïntroduceerd, waarbij bezoekers kunnen zien hoe de donuts worden gemaakt en ze vervolgens warm direct van de productielijn kunnen eten.
De winkel wordt, evenals toekomstige filialen, geëxploiteerd door Jafa Holding, de Nederlandse franchisepartner van de Amerikaanse keten. Achter Jafa Holding zit de Amsterdamse horecaondernemer Roberto Fava, die eerder ook Dunkin' Donuts en Nutella naar Nederland haalde. De Nederlandse tak van Dunkin' Donuts ging medio 2024 failliet. Kort daarna maakte het bedrijf met een merendeel van de circa 50 winkels een doorstart onder investeerder Nabil Besali, die de keten ooit samen met Fava naar Nederland bracht.
Krispy Kreme, opgericht in 1937 in de Verenigde Staten, is inmiddels actief in meer dan 40 landen en staat wereldwijd bekend om zijn versgebakken donuts en winkelbeleving.
Reacties 0