ABF splitst Primark af van fooddivisie

ABF splitst Primark af van fooddivisie

Volgens het bestuur biedt de opsplitsing meerdere voordelen, waaronder een duidelijkere strategie per bedrijf, een beter te begrijpen investeringspropositie en meer focus richting aandeelhouders.

Associated British Foods (ABF) gaat Primark afsplitsen van de fooddivisie. Dat maakte het Britse concern bekend na een strategische herziening van de groepsstructuur.

Volgens het bestuur biedt de opsplitsing meerdere voordelen, waaronder een duidelijkere strategie per bedrijf, een beter te begrijpen investeringspropositie en meer focus richting aandeelhouders.

Primark telt momenteel 486 winkels in 19 landen en realiseert een jaaromzet van circa 9,5 miljard pond (ongeveer 10,9 miljard euro). De fooddivisie is wereldwijd actief met een omzet van ongeveer 9,8 miljard pond (zo'n 11,2 miljard euro).

De afsplitsing moet uiterlijk eind 2027 zijn afgerond, afhankelijk van goedkeuringen en fiscale voorwaarden. De kosten bedragen naar verwachting minder dan 45 miljoen pond, plus circa 75 miljoen pond aan eenmalige kosten. Aandeelhouders krijgen belangen in beide beursgenoteerde bedrijven, waarbij de foodtak de naam ABF behoudt. Beide bedrijven worden naar verwachting genoteerd aan de London Stock Exchange. 

Prestaties in Europa vallen tegen
Primark laat in de eerste helft van het boekjaar een gemengd beeld zien. De omzet steeg met 2 procent, mede dankzij nieuwe winkelopeningen. In het Verenigd Koninkrijk groeiden de vergelijkbare winkelverkopen met 1,3 procent en won het merk marktaandeel, terwijl de prestaties in Europa achterbleven met een daling van 5,6 procent.

Nieuwe winkelopeningen in Europa en de Verenigde Staten, evenals groei via franchise, moeten in 2026 circa 4 procent bijdragen aan de omzet. Op langere termijn verwacht Primark dat uitbreiding naar nieuwe markten jaarlijks zo'n 4 tot 5 procent bijdraagt aan de omzetgroei.

Dit is een premium artikel

Verder lezen?

Sluit je net als 2.500 bedrijven aan bij de RetailTrends-community

Slechts €10 voor de eerste maand

Word member van RetailTrends en krijg;
✅ toegang tot alle premiumcontent;

✅ net als 57.500 nieuwsbriefabonnees dagelijks het laatste nieuws in je mailbox;

✅ toegang tot RetailTrends-events, exclusief voor members.

✅ gratis vacatureplaatsingen op RetailTrends Jobs;

✅ toegang tot contactgegevens in RetailTrends Connect.

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!