Marks & Spencer boekt minder winst na cyberaanval, rekent op herstel

Marks & Spencer boekt minder winst na cyberaanval, rekent op herstel

Marks & Spencer zag afgelopen boekjaar de winst dalen, mede als gevolg van de grote cyberaanval in april vorig jaar. De Britse retailer verwacht dit jaar weer groei.

De operationele winst daalde met 14 procent naar 536,7 miljoen pond (bijna 620 miljoen euro). Door de cyberaanval lag wekenlang de onlineverkoop plat en konden klanten hun onlinebestellingen niet in de winkels ophalen.

De omzet steeg met 25 procent naar 17,3 miljard pond (zo'n 20 miljard euro). Dat was deels te danken aan Ocado Retail, de onlinesupermarkt die Marks & Spencer samen met Ocado runt. De foodverkopen namen met 7 procent toe, terwijl de omzet in fashion, home en beauty met 7,7 procent daalde.

Marks & Spencer zag verbetering in de tweede helft van het jaar, mede door kostenbesparingen, en verwacht die stijgende lijn door te zetten. De retailer zet in op meer winkels en verbetering van de supplychain.

Reacties 0


Schrijf een reactie


Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Dit artikel krijg je cadeau. Lees alles van RetailTrends voor slechts € 10,- (eerste maand).

Word member Of log in

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!