Modediscounter Takko Fashion kan op zoek naar een nieuwe cfo. Financieel topman Stefan Macheleidt verlaat het bedrijf, slechts 2 jaar na zijn aanstelling.
Zijn vertrek volgt mogelijk op het voorlopig stilvallen van de verkoopgesprekken rond het bedrijf, die al enkele maanden gaande zouden zijn, meldt het Duitse weekblad Wirtschaftswoche. Volgens het weekblad bevestigt de keten het vertrek van Macheleidt, maar stelt dat hij het bedrijf 'om persoonlijke redenen' heeft verlaten.
De private equity-eigenaren van de modeketen, Silver Point, Albacore en Napier Park, zouden de afgelopen maanden met meerdere geïnteresseerde partijen hebben gesproken. Tot de mogelijke kopers zouden de in Londen gevestigde financiële investeerder Alteri en de Zuid-Afrikaanse retailgroep Pepkor behoren.
Macheleidt kwam medio 2024 bij de keten. Hij volgde Stephan Hungeling op, die in december 2023 na amper 3 maanden vertrok als financieel topman van de fashionretailer. Totdat er een opvolger is gevonden, worden de taken van Macheleidt waargenomen door Tobias Merz, senior finance director bij Takko Fashion. Over een definitieve opvolging is nog niets bekend.
Recordkwartaal
Volgens ingewijden zijn de verkoopgesprekken inmiddels voorlopig opgeschort, nadat de recente resultaten van de keten onvoldoende overtuigend zouden zijn geweest om een deal rond te krijgen. Dat is opvallend, omdat Takko juist sterke cijfers presenteerde. De discounter draaide onlangs zijn beste eerste kwartaal ooit. Zowel de omzet als de winstgevendheid namen toe.
Ook sprak de modeketen vorig jaar nog de ambitie uit om de komende 3 jaar 300 nieuwe winkels te openen in Nederland en de DACH-regio (Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland). Daarnaast worden bestaande filialen omgebouwd naar het nieuwe winkelconcept.
Afgelopen kwartaal opende Takko 31 nieuwe vestigingen en verbouwde het 27 winkels, het hoogste aantal sinds 2019. Ook in Nederland, waar de keten inmiddels 124 winkels telt, kwamen er vestigingen bij.
Takko heeft ruim 2.000 winkels in 17 landen en verkoopt ook online.
Reacties 0