Word member
Invallen bij luxemerken om arbeidsomstandigheden

Invallen bij luxemerken om arbeidsomstandigheden

De Italiaanse arbeidsinspectie onderzoekt de arbeidsomstandigheden bij luxemerken als Chanel, Moncler en Bulgari. In totaal moeten 11 luxemerken documentatie over de arbeidsomstandigheden in de volledige supplychain inleveren.

De merken zouden werken met schijnbedrijven die de productie op hun beurt uitbesteden aan Chinese fabrieken. Die voldoen niet aan de gezondheids- en veiligheidsnormen. Ook liggen de lonen ver onder het minimumloon.

De onderzoekers nemen de productiemethoden voor jassenhoezen, clutches en boodschappentassen onder de loep. Deze producten maken deel uit van de toeleveringsketen voor luxe goederen, die volgens Il Sole 24 Ore al onderzocht werd vanwege illegale arbeidspraktijken. Daarbij gaat het om onder andere Armani, Valentino en Loro Piana. De merken stonden tijdelijk onder toezicht als gevolg van zorgen over de arbeidsomstandigheden bij hun leveranciers. Die maatregelen zijn opgeheven nadat de merken beloofden meer toezicht op hun supplychains te houden.

Reacties 0


Schrijf een reactie


Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Dit artikel krijg je cadeau. Lees alles van RetailTrends voor slechts € 10,- (eerste maand).

Word member Of log in

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!