Word member
Filip Ekvall officieel gestart als cco van Primark

Filip Ekvall officieel gestart als cco van Primark

Filip Ekvall is officieel begonnen in zijn nieuwe functie als chief commercial officer (cco) bij Primark. Zijn aanstelling werd begin maart al door moederbedrijf Associated British Foods (ABF) aangekondigd, tegelijk met de definitieve benoeming van Eoin Tonge tot ceo van de modeketen.

Met de komst van Ekvall krijgt Primark voor het eerst een cco. In deze nieuw gecreëerde rol richt hij zich op het klantaanbod en rapporteert hij rechtstreeks aan Tonge. Ekvall trapt zijn eerste werkdagen af in Italië bij de opening van de vestiging in winkelcentrum La Cartiera in Pompei, wat tevens de 500e winkel van Primark is.

"We hebben te maken met een uitdagende en snel veranderende retailmarkt, maar ik ben ervan overtuigd dat zulke uitdagingen juist kansen bieden", schrijft Ekvall op LinkedIn over zijn start.

Achtergrond bij H&M
Ekvall heeft bijna 20 jaar ervaring in de internationale kledingretail. Het grootste deel daarvan deed hij op bij de H&M Group, waar hij leidinggevende functies bekleedde in Europa, Zuid-Korea en het Verenigd Koninkrijk. Als global director of sales was hij daar verantwoordelijk voor 4.000 winkels.

Daarnaast was hij sinds januari 2025 ceo van de internationale outdoorketen Brav. Die functie wordt nu overgenomen door Silje Garberg Ree, die eerder ceo was bij het outdoormerk Bergans of Norway.

De versterking van het bestuur volgt op een roerige periode bij de modeketen. Na het vertrek van de vorige ceo Paul Marchant vorig jaar, kondigde moederbedrijf ABF eerder dit voorjaar aan Primark uiterlijk eind 2027 af te splitsen van de fooddivisie, waarna het kledingmerk een zelfstandige beursnotering krijgt.

Reacties 0


Schrijf een reactie


Om te kunnen reageren dien je een account aan te maken of in te loggen.

Maak een gratis account aan Inloggen

Dit artikel krijg je cadeau. Lees alles van RetailTrends voor slechts € 10,- (eerste maand).

Word member Of log in

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!