De detailhandel heeft in juli 2,8 procent meer omgezet dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. Tegelijkertijd stelt ING Research de groeiverwachting voor de sector in 2026 naar beneden bij, van 4,5 naar 3 procent.
Winkels in de non-foodsector hebben 3,6 procent meer omgezet. Het verkoopvolume lag 1,9 procent hoger dan een jaar eerder. Drogisterijen noteerden met 12,5 procent de sterkste omzetgroei, gevolgd door consumentenelektronica en winkels in recreatieartikelen (5,5 procent).
De omzet van winkels in voedings- en genotmiddelen viel in juli 1,5 procent hoger uit dan in juli 2025. Het verkoopvolume was ook 1,5 procent hoger. Supermarkten zagen de omzet stijgen met 1,6 procent, speciaalzaken met 0,7 procent.
Online nam de omzet in juli toe met 3,8 procent. Winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is zagen de omzet met 4,5 procent stijgen. Bij pure webwinkels kwam die groei lager uit, met 3,4 procent. In alle deelbranches steeg de online omzet, maar winkels in kleding en modeartikelen boekten de grootste omzetstijging met 5,6 procent. Winkels in consumentenelektronica volgden op de voet met een stijging van 5,4 procent.
ING: 'Detailhandel groeit dit jaar met 3 procent'
De omzet van de detailhandel in Nederland gaat dit jaar verder stijgen, maar wel minder hard dan eerder voorspeld, verwachten onderzoekers van ING Research. Waar zij in januari dachten dat de omzet nog met 4,5 procent zou stijgen, verwachten zij nu een lagere groei van 3 procent. Volgens de onderzoekers is dat te wijten aan de aanhoudende geopolitieke spanningen.
E-commerce blijft de snelst groeiende sector in de detailhandel, met 4,5 procent. Voor 2027 wordt een stijging van 5 procent verwacht. Daarbij zou voor het eerst in 3 jaar de groei van onlineverkopen van bedrijven die ook fysieke winkels hebben groter zijn dan die van de retailers die enkel online verkopen. Volgens de onderzoekers wijst dit erop dat traditionele retailers online marktaandeel terugwinnen. De sterkste groei is vooral te zien bij supermarkten en drogisterijen.
Reacties 0