Word member
Onderzoek: driekwart mensen met fysieke beperking mijdt ontoegankelijke winkels

Onderzoek: driekwart mensen met fysieke beperking mijdt ontoegankelijke winkels

Bijna driekwart van de mensen met een lichamelijke beperking slaat weleens een winkelbezoek over vanwege problemen met de toegankelijkheid. Dat blijkt uit onderzoek van De Zonnebloem onder ruim 1.300 mensen met een lichamelijke beperking.

91 procent van de respondenten zegt problemen in winkels te ervaren. Obstakels in gangpaden en op trottoirs, zware deuren, producten die hoog in de schappen liggen en het ontbreken van aangepaste toiletten worden het vaakst genoemd. Bijna 6 op de 10 ondervraagden ervaart problemen met toiletten tijdens het winkelen en ongeveer een derde zegt daardoor incontinentiemateriaal te moeten gebruiken en 38 procent gaat eerder naar huis.

Niet alleen fysieke drempels spelen een rol. 42 procent van de respondenten voelt zich niet geholpen of serieus genomen door winkelmedewerkers.

De Zonnebloem benadrukt dat retailers hierdoor een grote groep potentiële klanten laten liggen. De organisatie wijst erop dat in Nederland circa 1,4 miljoen mensen een lichamelijke beperking hebben, van wie ruim 1 miljoen een hulpmiddel gebruikt zoals een rolstoel, rollator of scootmobiel.

De resultaten zijn gepubliceerd in aanloop naar de Week van de Toegankelijkheid, van 5 tot en met 11 oktober.

Reacties 0


Schrijf een reactie


Om te kunnen reageren dien je een account aan te maken of in te loggen.

Maak een gratis account aan Inloggen

Dit artikel krijg je cadeau. Lees alles van RetailTrends voor slechts € 10,- (eerste maand).

Word member Of log in

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!