Word member

Yahoo offert Jessica Simpson aan piraten

Yahoo brengt de nieuwste single van popdiva Jessica Simpson in mp3-formaat op de markt. De single krijgt niet de gebruikelijke bescherming van Digital Rights Management (DRM). De meeste online muziekwinkels gebruiken die beveiliging wel en gaan zo na hoe vaak een bestand afgespeeld, gedeeld of gekopieerd wordt.

Afzien van DRM beschouwt Yahoo als een bewust statement. “DRM implementeren is duur voor bedrijven, zoals Yahoo”, stelt een woordvoerder van het bedrijf. “Investeren ten bate van het gebruik lijkt ons nuttiger dan geld pompen in veiligheidsmaatregelen die piraten toch in een handomdraai omzeilen.”

De brancheorganisatie van de platenbazen onthield zich van commentaar. Yahoo is niet het enige entertainmentbedrijf dat onbeveiligde muziek verkoopt, maar wel het eerste dat de platenbonzen duidelijk maakt dat de strijd tegen de piraterij verloren moeite is.

Lees meer nieuws op de scheidsijn tussen retail en technologie op RetailTech.nl

Reacties 0


Schrijf een reactie


Om te kunnen reageren dien je een account aan te maken of in te loggen.

Maak een gratis account aan Inloggen

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!