Aldi Nord schrijft dit jaar voor het eerst in de geschiedenis rode cijfers in Duitsland. Het verlies bedraagt een ‘tweecijferig miljoenenbedrag’, meldt het Duitse vakblad Manager Magazin.
De Duitse supermarktketen, die ook in ons land actief is, zag zijn winst na belastingen vorig jaar al halveren tot ongeveer tweehonderd miljoen euro. Voor dit jaar werd een omzetgroei van 3,5 tot vier procent verwacht in eigen land, maar in werkelijkheid bedraagt die minder dan één procent.
De nieuwe topman van Aldi Nord, Torsten Hufnagel, wil nu ‘het hele bedrijf ombouwen en intensief investeren’. Vorig jaar werd een investering van 5,2 miljard euro in de modernisering van winkels, de bouw van nieuwe filialen en uitbreiding in het buitenland goedgekeurd door de oprichterfamilie. Hufnagel denkt volgens ingewijden echter meer kapitaal nodig te hebben voor zijn groeitraject.
Aldi Nord zou als geheel nog wel zwarte cijfers schrijven, dankzij winsten uit het buitenland. De retailer is in ons land met zo’n vijfhonderd winkels actief. Onlangs werd ook hier een nieuwe topman aangesteld, in de persoon van Christian Fleck. Hij moet de vernieuwingsstrategie die het afgelopen jaar is ingezet verder implementeren. Daarbij staan het uitbreiden van filialen en de vernieuwing van het assortiment centraal.
Reacties 0