Winkels Bristol dicht door tekort aan personeel

Winkels Bristol dicht door tekort aan personeel

Meerdere filialen van Bristol zijn vaker en langer dicht dan gebruikelijk. De reden is een flink personeelstekort, zegt ceo Elise Vanaudenhove tegen RTL Nieuws.

De winkels in Utrecht en Woerden zijn al langer dicht. Andere filialen, zoals in Den Haag, zijn een dag extra in de week dicht of openen later op de dag pas hun deuren. De filialen in Utrecht en Woerden zouden op korte termijn weer open moeten gaan. In Den Haag sluit Bristol in januari.

Het ontbreekt Bristol aan filiaalmanagers, die zijn lastig te vinden zijn in de krappe arbeidsmarkt. Ook is er veel verloop onder het personeel en wordt er meer gevraagd van de werknemers qua klantgerichtheid en verkoopskills. Vanaudenhove: "De gevolgen hiervan zijn heel zonde voor de omzet."

Geen betalingsachterstanden
Bristol noteert al jaren rode cijfers en leed in 2022 een half miljoen euro verlies. De fashiondiscounter gaf aan dat de activiteiten in Nederland erg drukten op de resultaten. Om financieel gezonder te worden sloot Bristol vorig boekjaar circa 60 verlieslatende locaties en werden meerdere banen geschrapt. De ceo benadrukt tegen RTL dat er geen betalingsachterstanden zijn. “We hopen dat we het gaan redden, daar gaan we wel van uit.”

Bristol heeft nog ongeveer 80 filialen in Nederland. De eerder uitgesproken ambitie om 20 nieuwe winkels te openen, lijkt voorlopig even van de baan. Er werken in Nederland ongeveer 650 mensen voor het bedrijf.

Reacties 0


Schrijf een reactie


Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!