De Chinese webwinkel AliExpress heeft te weinig gedaan om het aanbod van nepproducten op zijn website tegen te gaan. Dat oordeelt de Europese Commissie na een jaar onderzoek.
De Europese instelling erkent wel dat AliExpress stappen heeft gezet, maar geeft aan dat er nog flink wat werk aan de winkel is. De webwinkel maakt volgens de commissie niet genoeg middelen vrij om het probleem aan te pakken. Ook zou AliExpress gebruikers die nepproducten op het platform zetten, niet genoeg straffen.
Vooral de categorieën kleding en speelgoed zijn vatbaar voor namaakproducten.
AliExpress krijgt na deze formele waarschuwing nog 1 kans om erop te reageren en het probleem aan te pakken. Als dit, naar mening van de Europese Commissie, niet goed genoeg wordt gedaan volgen er boetes. Die kunnen oplopen tot 6 procent van de totale omzet van het bedrijf.
Reacties 0