Inkoopdirecteur verlaat Galeria al binnen een jaar
Gepubliceerd op 23 July 2025 om 10:21
Nog geen jaar na haar aantreden vertrekt Alexa Deters als inkoopdirecteur bij de Duitse warenhuisketen Galeria. Dat meldt het vakblad TextilWirtschaft.
Deters trad in oktober vorig jaar aan als opvolger van de Nederlander Edo Beukema, die toen adviseur van het bestuur werd.
Over de reden voor haar vertrek heeft Galeria geen inhoudelijke toelichting gegeven. Volgens een verklaring aan TextilWirtschaft vertrekt Deters "op eigen verzoek en in goed overleg."
Het is het tweede vertrek uit de top van Galeria in korte tijd. In april legde ook ceo Olivier Van den Bossche zijn functie neer. Duitse media meldden destijds dat onduidelijk was of hij zelf vertrok of tot aftreden werd gedwongen.
De warenhuisketen vroeg begin 2024 faillissement aan. Galeria (Karstadt Kaufhof) werd destijds meegesleurd in het faillissement van moederbedrijf Signa. In april vorig jaar werd duidelijk dat het warenhuis een nieuwe eigenaar kreeg, waarna het herstructureringsplan vorm kreeg.
Vanaf 31 juli vorig jaar staat het bedrijf officieel niet langer onder curatele.