De categoriewinnaars van de publieksprijzen 'ABN Amro Beste Winkelketen van Nederland' en 'ABN Amro Webshop Awards the Netherlands' zijn bekend. Bijna 200.000 consumenten brachten hun stem uit.
Dit jaar vielen 49 retailers in de prijzen, bleek tijdens een evenement in Amsterdam. Bij fysieke retailers waren er 36 categorieën, bij webshops 30. Primera won 3 keer: in de categorieën cadeau, kantoorartikelen en leeswaren. Lidl stootte Hoogvliet van de troon en kwam bij de fysieke supermarkten als winnaar uit de bus, Picnic won net als vorig jaar bij de webwinkels.
In de categorie herenmode was Van Dal Mannenmode op beide terreinen de winnaar. Bij damesmode gold dat voor Norah. In de categorie schoenen won Schuurman Schoenen zowel bij de fysieke winkels als bij de webshops. Een overzicht van alle categoriewinnaars staat op de website van Retailer of the Year, een initiatief van Q&A Retail.
No Waste Army werd uitgeroepen tot beste nieuwkomer. Zowel het oordeel van de jury als dat van de aanwezige retailers telde voor 50 procent mee.
Tijdens een gala op 6 november worden de overallwinnaars bekendgemaakt. Vorig jaar ging de titel 'ABN Amro Retailer of the Year' naar Kruidvat, dat in 2023 ook al won. Bike Totaal prolongeerde ook zijn titel en werd uitgeroepen tot beste winkelketen. Picnic won de Webshop Award.
Reacties 0