Hoge boetes voor Gucci, Chloé en Loewe vanwege prijsafspraken
Gepubliceerd op 14 oktober 2025 om 13:36
Gucci, Chloé en Loewe zijn beboet door de Europese Commissie voor het vaststellen van verkoopprijzen. Daarmee overtreden de modebedrijven de Europese mededingingsregels.
De boete voor de 3 bedrijven loopt in totaal op tot 157 miljoen euro. Daarbij is het grootste aandeel voor Gucci (119,6 miljoen euro). Chloé (19,7 miljoen euro) en Loewe (18 miljoen) komen er een stuk beter vanaf.
De modebedrijven streefden er volgens de Commissie naar dat hun retailers dezelfde prijzen en verkoopvoorwaarden hanteerden als in hun eigen directe verkoopkanalen. Ze bemoeiden zich met name met de commerciële strategieën van hun retailers door hen beperkingen op te leggen, zoals de verplichting om niet af te wijken van aanbevolen verkoopprijzen, het hanteren van maximale kortingspercentages en het bepalen van de specifieke uitverkoopperiodes. Soms werd het geven van korting zelfs volledig verboden. Dit alles is in strijd met de mededingingswet van de Europese Commissie.