Moederbedrijf Pearle en GrandOptical boekt recordomzet in derde kwartaal
Gepubliceerd op 17 oktober 2025 om 16:06
Het moederbedrijf van de ketens Pearle en GrandOptical, EssilorLuxottica, heeft in het derde kwartaal van 2025 een omzet geboekt van 6,87 miljard euro. Dat is een stijging van 11,7 procent ten opzichte van een jaar eerder.
Volgens ceo Francesco Milleri beleefde het concern zijn beste kwartaal ooit, gedreven door sterke resultaten in Noord-Amerika en EMEA, de snelle opmars van AI-gestuurde brillen zoals de Ray-Ban Meta en een aanhoudende vraag naar zonnebrillen en oogzorgproducten.
EssilorLuxottica versnelt daarnaast zijn ambities in medische technologie. De Stellest-lenzen, bedoeld voor de behandeling van bijziendheid bij kinderen, worden deze maand gelanceerd in de VS. Ook neemt het concern het Zwitserse AI-oogzorgbedrijf RetinAI over en is de overname van de Britse oogkliniekketen Optegra afgerond.
Het aantal eigen winkels steeg in de eerste 9 maanden van het jaar met 124 tot 13.661, terwijl het aantal franchisewinkels met 70 daalde tot 4.031.