Moncler-ceo treedt af, topman Bottega Veneta volgt hem op
Gepubliceerd op 21 January 2026 om 11:31
Remo Ruffini legt per 1 april zijn functie als ceo van Moncler neer. Hij wordt opgevolgd door Bartolomeo Rongone, die momenteel aan het roer staat bij Bottega Veneta, onderdeel van Kering.
Rufifini, grootaandeelhouder van het Frans-Italiaanse luxemerk, blijft wel aan als voorzitter en behoudt uitvoerende bevoegdheden en de creatieve eindverantwoordelijkheid. Volgens hem is de bestuurswissel een ‘toekomstgerichte beslissing’, mede met het oog op mogelijke generatieopvolging. De topman leidt Moncler sinds 2003 en bracht het bedrijf 10 jaar later naar de beurs in Milaan.
Rongone, die sinds 2019 het Italiaanse luxemerk Bottega Veneta leidt, vaat het modehuis op 31 maart. Voor zijn aantreden als ceo was hij coo bij Yves Saint Laurent. Eerder werkte hij ruim 10 jaar bij Fendi, onderdeel van LVMH. ROngone laat weten dat hij 'vereerd is met de nieuwe rol en kijkt uit naar de samenwerking met Ruffini.'