A-merken herstellen zich: omzet groeit sneller dan de markt
Gepubliceerd op 23 maart 2026 om 11:50
Foto: Shutterstock
De grootste A-merken in de Nederlandse supermarkten groeien weer en winnen terrein na een periode van dalend marktaandeel. Dat blijkt uit de jaarlijkse Merken Top 100 van Distrifood en Circana.
De gezamenlijke omzet van de top 100 steeg met 3,2 procent, tegen 2,4 procent voor de totale markt. Daarmee herstellen A-merken zich na eerdere druk door onder meer het verbod op de verkoop van sigaretten en de opkomst van huismerken. Het marktaandeel liep licht op van 19,6 naar 19,8 procent.
Het herstel is niet alleen te danken aan prijsverhogingen: bij 56 merken groeide ook het volume. Vooral kleinere A-merken dragen bij aan de groei. De nummers 51 tot en met 100 zagen hun omzet met 3,7 procent stijgen, terwijl ook merken buiten de top 100 sterk presteren.
Coca-Cola voert net als een jaar eerder de lijst aan. De omzet steeg met 4,6 procent naar bijna 492 miljoen euro. Volgens het onderzoek kwam dat vooral door de stijgende populariteit van Coca-Cola Zero. Hertog Jan staat stevig op plaats 2, met bijna 382 miljoen euro, een stijging van 9,7 procent. Dat is opvallend, omdat biermerken als Heineken, Amstel en Bavaria juist minder omzet boekten.