La Souris zet in op Europese groei: 'Dit jaar opent eerste winkel in Duitsland'

La Souris zet in op Europese groei: 'Dit jaar opent eerste winkel in Duitsland'

Scooter- en fatbikebedrijf La Souris verwacht nog dit jaar zijn eerste winkel in Duitsland te openen. Ook kijkt het bedrijf nadrukkelijk naar Brussel voor verdere uitbreiding in België. Dat zegt oprichter en eigenaar Armando Muis in een interview met RetailTrends.

Volgens Muis heeft uitbreiding in België prioriteit. Hij richt zich daarbij ook op het Franstalige deel van het land, met de hoofdstad hoog op de wensenlijst. "Maar dan willen we er wel meteen 3 winkels tegelijk openen. Het is heel kostbaar om alles voor slechts 1 winkel op te tuigen", zegt Muis.

Ook Duitsland staat op de agenda, al is daar volgens Muis 'even de rem op gezet'. Toch verwacht hij dat de eerste winkel daar nog dit jaar opent. De retailer wil eerst de operationele basis verder aanscherpen voordat het de Duitse markt grootschaliger betreedt.

In Nederland zet La Souris in op uitbreiding en schaalvergroting. Zo opent dit jaar een tweede vestiging in Rotterdam en verschuift de focus naar grotere experience stores van 600 tot 800 vierkante meter, passend bij het bredere assortiment.

Voor bestaande kleinere winkels betekent dit deels verhuizing of herpositionering. Centrumlocaties blijven belangrijk als brandstores, de grotere winkels zullen aan de stadsranden worden neergezet. "We kijken bijvoorbeeld met veel belangstelling naar de oude locaties van Carpetright", aldus Muis.

La Souris heeft op dit moment 30 winkels, waarvan 25 in Nederland en 5 in België. 

Lees meer over de plannen, uitdagingen en het turbulente leven van Armando Muis in het interview dat volgende week verschijnt op RetailTrends.

Reacties 0


Schrijf een reactie


Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Dit artikel krijg je cadeau. Lees alles van RetailTrends voor slechts € 10,- (eerste maand).

Word member Of log in

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!