RetailTech: Videobellen met een apotheker bij Newpharma (Colruyt)
Gepubliceerd op 29 april 2026 om 12:00
Technologische innovatie stelt retailers en merken in staat klanten beter te bedienen. Ook tools die de business aan de achterkant efficiënter maken zijn in trek. RetailTrends geeft wekelijks een overzicht van opvallende innovaties uit binnen- en buitenland. Deze week: Newpharma, Uber Eats en Iceland.
Newpharma
Newpharma, de onlineapotheek van de Belgische Colruyt Group, breidt zijn dienstverlening uit met een digitaal adviesplatform. Met Pharma Consult kunnen consumenten videobellen met een apotheker gedurende 15 minuten. De dienst is gratis, maar er moet vooraf wel een tijdslot worden ingepland.
Gebruikers kunnen vragen stellen over onderwerpen zoals huidverzorging, voedingssupplementen, algemeen welzijn, slaap en de zorg voor hun kroost: van baby's tot huisdieren. De onlineapotheek positioneert het als een aanvulling op het bestaande zorgaanbod. Volgens het bedrijf kunnen klanten zo 'persoonlijk advies, eenvoudig en zonder verplichtingen' krijgen, waarmee het zich onderscheidt van andere spelers door van pure verkoop naar dienstverlening te verschuiven.
Uber Eats
Toch twijfels over die koptelefoon die je hebt besteld, of zitten die hardloopschoenen net niet helemaal lekker? Dan wil je retourneren, maar zelf een product terugbrengen is soms lastig. Bezorgplatform Uber Eats heeft in de Verenigde Staten een nieuwe retourservice gelanceerd. Daarmee kunnen artikelen die via het platform zijn aangeschaft, met een koerier worden teruggestuurd.
Volgens Uber Eats is het retourproces in een mum van tijd, met slechts enkele clicks in de app, te regelen. De koerier komt het artikel dan tegen betaling ophalen. Zodra het artikel is opgehaald, start Uber Eats direct de terugbetaling. De service is beschikbaar voor artikelen met een waarde van minimaal 20 dollar, aangeschaft bij duizenden deelnemende retailers, waaronder Best Buy en Dick's Sporting Goods. Het is niet bekend of de dienst ook naar Europa komt.
Iceland
Supermarkt Iceland heeft nieuwe door AI-aangedreven tools voor voorraadbeheer en aanvulling geïntroduceerd om onder meer de beschikbaarheid te verbeteren en omzetverlies te verminderen.
Door AI in te zetten kan de keten sneller en nauwkeuriger beslissingen nemen en kan het snel inspelen op veranderingen in de vraag, maar ook verspilling beperken en verkoopkansen te vergroten. Volgens Iceland leert het nieuwe platform continu van historische handelspatronen en past het zich aan op gemiste verkopen. Dit levert nauwkeurigere prognoses en richtlijnen op. Iceland is overigens niet de enige supermarkt die AI inzet; ook supermarkten Sainsbury's en Morrisons zetten AI in.