Britse retailers eisen versnelde importheffing op pakketjes Shein en Temu

Britse retailers eisen versnelde importheffing op pakketjes Shein en Temu

Grote Britse retailers roepen de overheid op om versneld invoerheffingen in te voeren op goedkope pakketjes uit het buitenland, en dan met name China. Onder meer Primark, Marks & Spencer, Asos, Next en Currys vragen om een vaste heffing van omgerekend zo'n 2,60 pond (3 euro) per pakket, meldt Reuters.

De retailers willen daarmee een einde maken aan een belastingvoordeel waarvan platforms als Shein, Temu, AliExpress en Amazon Haul profiteren. Pakketjes met een waarde onder de 135 pond (155 euro) kunnen momenteel zonder invoerheffing rechtstreeks vanuit Chinese fabrieken naar Britse consumenten worden verzonden.

De Britse regering kondigde vorig jaar al aan die vrijstelling uiterlijk vanaf maart 2029 af te schaffen, maar volgens de retailers gaat dat veel te langzaam. In een gezamenlijke brief aan premier Keir Starmer en minister van Financiën Rachel Reeves vragen 16 retailers om al vóór het piekseizoen van 2026 met maatregelen te komen.

Als dat niet haalbaar is, moet het Verenigd Koninkrijk volgens de retailers op zijn minst het voorbeeld van de Europese Unie volgen. De EU wil vanaf juli een vaste heffing van 3 euro per pakket invoeren. Ook de Verenigde Staten, de grootste markt voor Shein en Temu, schrapten vorig jaar zomer al de zogenoemde 'de minimis'-vrijstelling voor pakketjes met een waarde onder de 800 dollar (686 euro).

Volgens de Britse retailers steeg de handel in goedkope importpakketjes tussen 2023-2024 en 2024-2025 met meer dan 50 procent. Zij waarschuwen dat zij hierdoor steeds moeilijker kunnen concurreren met buitenlandse platforms.

Reacties 0


Schrijf een reactie


Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Dit artikel krijg je cadeau. Lees alles van RetailTrends voor slechts € 10,- (eerste maand).

Word member Of log in

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!