Bierbrouwer Heineken heeft een nieuwe topman gevonden. Rafael (Rafa) Oliveira wordt voorgedragen als opvolger van Dolf van den Brink, die het bedrijf 6 jaar leidde.
De Braziliaan komt over van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick. Oliveira was betrokken bij de overname door het Amerikaanse drankenconcern Keurig Dr Pepper. Dat hij daar tientallen miljoenen aan overhield leidde tot ophef onder beleggers. Eerder werkte hij bijna 10 jaar voor Kraft Heinz en een zelfde periode voor zakenbank Goldman Sachs.
Oliveira noemt Heineken 'een van 's werelds meest iconische bedrijven'. Hij noemt het een eer om daar leiding aan te mogen geven. Als de aandeelhouders instemmen met de voordracht, treedt Oliveira per 1 oktober voor een periode van 4 jaar aan.
Voorganger Van den Brink, die 28 jaar bij Heineken werkte, had eind mei zijn laatste werkdag. Financieel directeur Harold van den Broek is sindsdien het enige lid van de raad van bestuur.
Reacties 0