L'Oréal en Gucci starten hun beautydeal een jaar eerder dan gepland. Met de overeenkomst krijgt L'Oréal de rechten om voor 50 jaar parfums en beautyproducten voor het luxehuis te ontwikkelen.
Gucci heeft op dit moment nog een licentieovereenkomst met beautyconcern Coty, dat onder meer de licenties van merken als Hugo Boss, Burberry en Marc Jacobs bezit. Deze overeenkomst zou in juni 2028 aflopen, maar eindigt nu medio 2027. Vanaf 1 juli volgend jaar neemt L'Oréal de beautyactiviteiten van Gucci over. Als vergoeding ontvangt Coty ongeveer 400 miljoen dollar (350 miljoen euro).
Volgens Luca de Meo, die vorig jaar zomer aantrad als ceo bij Gucci-moederbedrijf Kering, creëert de vervroegde overgang meer ruimte om het nieuwe hoofdstuk van Gucci Beauty voor te bereiden. "De overeenkomst levert voor alle betrokken partijen waarde op, of het nu gaat om Gucci, L'Oréal of Coty", stelt hij in een persbericht.
De overeenkomst maakt deel uit van de bredere samenwerking tussen L'Oréal en Kering op het gebied van beauty en welzijn. Het Franse luxeconcern verkocht vorig jaar zijn in 2023 opgerichte beautydivisie, met onder meer de aankoop van het luxueuze parfummerk Creed voor 3,5 miljard dollar, aan landgenoot L'Oréal voor 4 miljard euro.
Reacties 0