Unibail-Rodamco Westfield, de eigenaar van Mall of the Netherlands, moet Ballast Nedam zo'n 12 miljoen euro betalen. Dat heeft de rechtbank bepaald in een zaak die door het bouwbedrijf was aangespannen.
Ballast Nedam mocht een deel van de bouw van het winkelcentrum in Leidschendam op zich nemen en zou daar 115 miljoen euro voor krijgen. Door wensen van de opdrachtgever liep het project vertraging op en werd Ballast Nedam onder meer met extra kosten opgezadeld. Het bouwbedrijf eiste in totaal 22 miljoen euro van Unibail-Rodamco Westfield.
De rechtbank kent Ballast Nedam 12 miljoen euro toe. Veel claims worden afgewezen omdat het bouwbedrijf onvoldoende kon aantonen dat het Unibail-Rodamco Westfield tijdig had geïnformeerd over extra kosten. Wel oordeelde de rechtbank dat de vertraging grotendeels aan de opdrachtgever te wijten is, onder meer door vele late wijzigingen en gebrekkige coördinatie.
Mall of the Netherlands opende in maart 2021 de deuren. Het winkelcentrum trekt inmiddels zo'n 15 miljoen bezoekers per jaar.
Reacties 0