Niet alles wat opvalt in de wereld van merken en winkels haalt het hoofdnieuws. In RetailSnippets zet de redactie grappige, opmerkelijke en bijzondere retailmomenten op een rij. Dit keer: Jumbo, Müllermilk, My Jewellery-oprichter Sharon Hilgers, Albert Heijn en internationale retailmerken die meewaaien met een nieuwe consumententrend.
Jumbo's wankele wijnrek
Daar word je niet blij van: tientallen flessen wijn in scherven nadat je net de laatste fles in het rek zet. Een vakkenvuller van Jumbo gaat onbedoeld viral door een video van precies zo'n situatie.
Het gebeuren werd vastgelegd met een bewakingscamera. Iemand maakte daarvan een opname met een telefoon en inmiddels zijn de beelden volop online te vinden - tot ergernis van Jumbo. ''Wij nemen dit heel erg serieus en pakken dit intern op'', zegt een woordvoerder over het lekken van de beelden tegen het AD. Verdere details wil de supermarktketen...
Niet alles wat opvalt in de wereld van merken en winkels haalt het hoofdnieuws. In RetailSnippets zet de redactie grappige, opmerkelijke en bijzondere retailmomenten op een rij. Dit keer: Jumbo, Müllermilk, My Jewellery-oprichter Sharon Hilgers, Albert Heijn en internationale retailmerken die meewaaien met een nieuwe consumententrend.
Jumbo's wankele wijnrek
Daar word je niet blij van: tientallen flessen wijn in scherven nadat je net de laatste fles in het rek zet. Een vakkenvuller van Jumbo gaat onbedoeld viral door een video van precies zo'n situatie.
Het gebeuren werd vastgelegd met een bewakingscamera. Iemand maakte daarvan een opname met een telefoon en inmiddels zijn de beelden volop online te vinden - tot ergernis van Jumbo. ''Wij nemen dit heel erg serieus en pakken dit intern op'', zegt een woordvoerder over het lekken van de beelden tegen het AD. Verdere details wil de supermarktketen niet geven. ''In verband met privacy houden wij het hierbij.''

Loeiende melkflesjes van Müllermilk
Een opvallende limitededition van zuivelmerk Müllermilk: 4 flesjes die loeien. (Nee, het is geen 1-aprilgrap.) Wie bij het opendraaien van zijn fles een 'müh' hoort en een winnaarscode aan de binnenkant van de dop vindt, wint 25.000 euro. De gelukkige vinder krijgt het bedrag na het inleveren en een controle van het originele, onbeschadigde winnende flesje en het aankoopbewijs.
Müllermilk baseerde deze campagne op een internationale activatie die eerder werd ingezet in onder meer Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. ''Bij een activatie als deze is het belangrijk dat mensen direct begrijpen hoe de actie werkt," zegt creative director Ruben van Dijk van het betrokken marketingbureau Joe Public. "Maar juist zo'n duidelijke boodschap biedt ruimte om er een opvallende commercial van te maken.”
De winkeltjes van Sharon Hilgers
In de Quote 500-ranglijst en de juniorvariant staat volgens journalist Jort Kelder niet 1 vrouw die haar eigen geld verdient. Of nouja vooruit, de uitzondering: '4 topmodellen en 1 vrouw met een winkeltje'.

Die vrouw met het winkeltje is Sharon Hilgers die met My Jewellery een jaaromzet van bijna 100 miljoen euro draait. Hilgers plaatste het fragment uit de uitzending van Goedenavond Nederland op LinkedIn, met de oproep: 'Ik reageer eigenlijk nooit op dit soort berichten want zonde van mijn headspace en tijd, maar ik ben nu serieus zó benieuwd wat we op LinkedIn vinden van dit soort uitspraken.'
Nou, de LinkedIn-community vindt er wat van, zo blijkt uit de honderden reacties. Intussen was Hilgers alweer bij de opening van haar 65e vestiging (hoofdfoto), en reisde ze door naar Zuid-Frankrijk om naar eigen zeggen het My Jewellery-merk verder uit te bouwen.
Suggestie voor de opening van winkeltje nummer 66: misschien is Jort Kelder beschikbaar om het lintje door te knippen.
Emoties om overleden 'huiskat' Albert Heijn
Voor klanten en medewerkers van Albert Heijn Maalderij in Amstelveen was kater Os jarenlang een vertrouwd gezicht. De kat was regelmatig te vinden bij de ingang of in de hal van het supermarktfiliaal. Zijn baasjes legden zijn avonturen vast op Instagram, maar dat hoofdstuk is afgesloten nu Os is gaan hemelen.
Een afscheidskaartje aan het personeel maakt veel los bij de online community. Hopelijk zijn de tissues in de bonus.
Swipe door de carrousel om het afscheidsbericht te lezen
Retailbrands ontdekken de fans
Move over, Stanley Cups. Waren die joekels van thermosflessen al een fashionstatement, op warme zomerdagen duiken nu ook steeds meer fans en waaiers op in het straatbeeld. Het aantal zoekopdrachten naar 'schattige mini-ventilator' steeg volgens Vogue met 141 procent ten opzichte van juni 2025, zoekopdrachten naar 'elektrische handventilator' met 133 procent en zoekopdrachten naar 'mini-ventilator snap' met 117 procent.
Wie ook maar een beetje gevoel heeft voor stijl, loopt dan niet met een saaie mini-ventilator in de hand. Nee, dan flaneer je met een exemplaar van Ulta of Sephora van bijna 150 dollar. Duur? Ach, dat is relatief. Een papieren waaier kost bij Revolve 315 dollar.
