Word member
Topman chocolademaker Lindt stapt op na tegenvallende prestaties

Topman chocolademaker Lindt stapt op na tegenvallende prestaties

De Zwitserse chocolademaker Lindt & Sprüngli gaat op zoek naar een nieuwe ceo. Topman Adalbert Lechner is wegens tegenvallende resultaten opgestapt.

Lechner was de afgelopen 4 jaar de ceo en werkt al sinds 1994 bij het bedrijf. Hij wordt tijdelijk opgevolgd door Dieter Weisskopf, de vicevoorzitter van de raad van bestuur en voormalig ceo van Lindt.

De raad van bestuur heeft geconcludeerd dat er nieuw leiderschap nodig is 'om terug te keren naar consistente, sterke groei en om kansen in al haar markten wereldwijd te benutten'. Lindt kampt met tegenvallende vraag door prijsverhogingen als gevolg van hoge cacaoprijzen en een laag consumentenvertrouwen.

Vooral in Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk liep de omzet terug. Michal Spiller, de ceo in Duitsland, verlaat Lindt. Hij wordt opgevolgd door Ali Kulein, die nu de Oostenrijkse tak leidt. Fabian Reinhardt, hoofd global sales, volgt Kulein op. 

Reacties 0


Schrijf een reactie


Om te kunnen reageren dien je een account aan te maken of in te loggen.

Maak een gratis account aan Inloggen

Dit artikel krijg je cadeau. Lees alles van RetailTrends voor slechts € 10,- (eerste maand).

Word member Of log in

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!