Black Friday, Sinterklaas en Kerst zorgen straks voor de grootste logistieke piek van het jaar bij Bol. Toch moet daar in het distributiecentrum in Waalwijk zo min mogelijk van te merken zijn. RetailTrends kijkt achter de schermen hoe Bol zich voorbereidt op honderdduizenden artikelen per dag, en waarom zelfs een tuinslang daarvoor soms moet wijken.
Het is nog vrij rustig in het distributiecentrum van Bol in Waalwijk, op deze woensdagochtend begin oktober. Overal klinkt het geratel van transportbanden, die met een totale lengte van zo'n 35 kilometer door het gebouw slingeren en talloze kratten en pakketjes vervoeren. Over een paar weken breekt hier met Black Friday, Sinterklaas en Kerst de drukste periode van het jaar aan.
Om te voorkomen dat Bol tijdens de feestdagen voortdurend moet improviseren, begint de voorbereiding op de piek ruim van tevoren. "Eigenlijk wordt de basis al jaren eerder gelegd met het plannen van onze warehouses en de uitbreiding van onze capaciteit op de lange termijn. Zo komt er in 2028 een nieuw distributiecentrum in