HEMA wint opnieuw van voormalig obligatiehouder

HEMA wint opnieuw van voormalig obligatiehouder

Een schuldeiser van HEMA heeft een rechtszaak tegen de winkelketen over de herstructurering in 2020 verloren. De voormalig obligatiehouder Alco Pieren en zijn investeringsmaatschappij Hof Capital verloren daarbij 1,7 miljoen euro.

HEMA kwam in 2020 onder toenmalig eigenaar Marcel Boekhoorn in zwaar weer en besloot daarom in samensprak met zijn schuldeisers tot een herstructurering. Een groep schuldeisers kreeg HEMA in handen en verkocht de keten later door aan de familie Van Eerd en investeerder Parcom. Bezitters van achtergestelde obligaties, onder wie Pieren, raakten hun inleg hierdoor kwijt. Volgens Pieren heeft HEMA in dit proces onrechtmatig gehandeld en was er voldoende geld om aan de betalingsverplichtingen te voldoen.

De rechter gaat hier niet in mee. Hij oordeelt dat de schuldsanering noodzakelijk was om HEMA voor faillissement te behoeden. Ook zegt de rechter dat de obligatiehouder wist dat hij met een achtergestelde lening, in ruil voor een hogere rente, minder inspraak had.
 

Reacties 0


Schrijf een reactie


Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!