Ahold Delhaize-topman Frans Muller ziet beloning teruglopen naar 5,8 miljoen euro
Gepubliceerd op 26 februari 2025 om 10:48
Ahold Delhaize-topman Frans Muller ontving vorig jaar een beloning van 5,8 miljoen euro. Dat is 5 procent minder dan in 2023, toen hij ruim 6,1 miljoen euro kreeg. Dat blijkt uit het woensdag verschenen jaarverslag van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, Bol, Etos en Gall & Gall.
Muller zag zijn basissalaris met 4 procent toenemen naar bijna 1,3 miljoen euro. Dat hij er toch op achteruitging, kwam doordat zijn langetermijnbonus ruim 3 ton lager uitviel.
De topman verdiende volgens het verslag 98 keer meer dan het gemiddelde salaris bij het concern. Dat verschil loopt jaar na jaar wat terug. In 2023 was het 112 keer zoveel, in 2022 ging het om 128 maal het gemiddelde salaris.
Muller is sinds juli 2018 de topman van Ahold Delhaize. Hij volgde toen Dick Boer op. In april 2023 werd Muller herbenoemd voor een periode van 4 jaar.
De omzet van Ahold Delhaize steeg vorig jaar met 0,7 procent naar 89,4 miljard euro. De nettowinst bedroeg een kleine 1,8 miljard euro, 5,9 procent minder dan in 2023.