Overname Skechers goedgekeurd door Europese Commissie

Overname Skechers goedgekeurd door Europese Commissie

Het Amerikaanse schoenenmerk Skechers heeft goedkeuring van de Europese Commissie door het Braziliaanse investeringsfonds 3G Capital. De Europese waakhond stelt dat de overname de concurrentie niet schaadt.

De Europese Commissie moet goedkeuring geven voor de Europese activiteiten van de merken. Nu dat is gebeurd, is er voor ons continent geen obstakel meer. Eerder werd de overname al unaniem goedgekeurd door de raad van bestuur van het schoenenmerk.

Skechers is met een jaaromzet van zo'n 9 miljard dollar de nummer 3 op schoenengebied, na Nike en Adidas. Het merk timmert onder meer aan de weg met slip-ins, schoenen die je gemakkelijk aan kunt trekken zonder dat je je handen hoeft te gebruiken. Ceo en bestuursvoorzitter Robert Greenberg, die Skechers in 1992 oprichtte, blijft aan het roer. Ook operationeel directeur David Weinberg gaat door. Met de overname van het bedrijf, verdwijnt Skechers na 26 jaar van de beurs.

3G is onder meer bekend van investeringen in brouwer AB InBev (Budweiser, Hertog Jan) en in Restaurant Brands International (Burger King).

RetailTrends scheef na de eerste berichtgeving rond de overname een portret over Skechers: hoe een stabiel familiebedrijf in private handen kwam.

Reacties 1


7 jul, 15:05

Nu gaat het snel achter uit aandeel houders zijn uit op geld en niet in kwaliteit

Schrijf een reactie


Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!