Jumbo voert uitgaven aan tv-reclame op
Gepubliceerd op 4 september 2025 om 09:23
Supermarktketen Jumbo heeft de uitgaven aan tv-commercials in het eerste halfjaar flink opgeschroefd. De formule uit Veghel besteedde 20 procent meer dan een jaar eerder, meldt marketingbureau Screenforce.
Jumbo trok er 35 miljoen euro voor uit, tegen 29 miljoen in de eerste 6 maanden van 2024. Daarmee passeerde het Albert Heijn, dat met 33 miljoen euro juist veel minder in tv-commercials investeerde. De marktleider gaf een jaar eerder in dezelfde periode 41 miljoen uit. Jumbo bleef ook nipt Unilever (Dove, Knorr) voor.
Procter & Gamble (Gillette, Ariel) voert nog steeds de lijst aan, maar besteedde wel een stuk minder: 46 miljoen euro tegenover 71 miljoen euro. Ook nummer 2 A.S. Watson sneed in de uitgaven. Het moederbedrijf van Kruidvat, Trekpleister en Ici Paris XL besteedde 39 miljoen, waar dat een jaar eerder nog 45 miljoen was.
Retail is traditioneel de grootste adverteerdersbranche op tv. Met 509 miljoen euro (- 5 procent) is de sector goed voor 30 procent van de totale bestedingen.