Frankrijk ziet af van schorsing Shein, maar eist strengere controles op illegale producten

Frankrijk ziet af van schorsing Shein, maar eist strengere controles op illegale producten

Eerder wilde de Franse staat het Chinese platform nog tijdelijk opschorten vanwege de verkoop van kinderlijke sekspoppen en verboden wapens.

Frankrijk laat het plan varen om Shein 3 maanden lang volledig te schorsen, maar eist wel dat het Chinese platform strengere maatregelen neemt tegen illegale en schadelijke producten. Dat bleek vrijdag tijdens een zitting in een Parijse rechtbank, meldt Reuters.

Eerder wilde de Franse staat het Chinese platform nog tijdelijk opschorten vanwege de verkoop van kinderlijke sekspoppen en verboden wapens. Wel moet het platform leeftijdsverificatie en filters invoeren zodat minderjarigen geen toegang krijgen tot pornografische content en daarnaast aantonen dat de verboden artikelen definitief van de website zijn verwijderd.

Shein schakelde een maand geleden zijn marktplaats in Frankrijk uit na de bevindingen van de autoriteiten. De webshop met Shein-producten bleef wel toegankelijk. De Franse staat vraagt de rechter om de marktplaats gesloten te houden totdat Shein aan mediatoezichthouder Arcom bewijs levert dat effectieve controles zijn ingevoerd.

In een verklaring vorige week zei het Parijse parket dat een schorsing van 3 maanden mogelijk als 'disproportioneel' kan worden beschouwd onder de jurisprudentie van het Europees Hof voor de Rechten van de Mens, als Shein kan aantonen dat alle verkoop van illegale goederen is gestopt.

Shein onder toenemende druk
Het Chinese platform ligt in Frankrijk al geruime tijd onder vuur vanwege productveiligheid, overtredingen en vermeend oneerlijke concurrentie. Shiein kreeg eerder boetes die gezamenlijk oplopen tot bijna 200 miljoen euro. De opening van een fysieke pop-upstore in warenhuis BHV in november leidde tot felle protesten voor de deur. Daarnaast spanden een honderdtal bedrijven en 12 handelsfederaties onlangs een rechtszaak aan tegen Shein.

Ook in andere landen neemt de druk toe. In de Verenigde Staten onderzoekt een Texaanse procureur-generaal of Shein wetten heeft overtreden rond onethische arbeidsomstandigheden en de verkoop van mogelijk onveilige producten.

Dit is een premium artikel

Verder lezen?

Sluit je net als 2.500 bedrijven aan bij de RetailTrends-community

Slechts €10 voor de eerste maand

Word member van RetailTrends en krijg;
✅ toegang tot alle premiumcontent;

✅ net als 55.000 nieuwsbriefabonnees dagelijks het laatste nieuws in je mailbox;

✅ gratis vacatureplaatsingen op RetailTrends Jobs;

✅ toegang tot RetailTrends-events, exclusief voor members.

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!