Coop vernieuwt formule met introductie van 3.0-concept
Gepubliceerd op 9 December 2025 om 13:48
Van Tol Retail lanceert een nieuw Coop-concept. Het Noord-Hollandse dorp De Kwakel krijgt begin maart 2026 de primeur met een Coop 3.0-inspiratiewinkel.
"Het is de eerste winkel die nieuw onder de Coop merknaam zal worden gebouwd. Vanaf nieuwbouw tot een complete supermarkt", zegt commercieel directeur Michael van den Hurk van Van Tol Retail tegen RetailTrends.
De winkel heeft een oppervlakte van 658 vierkante meter en krijgt een DHL- en PostNL-pakketservice, een pinautomaat en een slijterij die via een aparte sluis met de supermarkt wordt verbonden.
Coop 3.0 zet volgens Van den Hurk naast extra aandacht voor aanbiedingen ook in op meer dagelijks vers, onder andere met de toevoeging van het bakkersconcept Hendrickxs de Bakker. Die heeft al bijna 20 shop-in-shop-winkels in het Caribisch gebied en Suriname.
Het ligt in de planning dat het nieuwe concept het komende jaar verder wordt uitgerold. "In 2026 zullen we naar verwachting ook andere Coop winkels gaan aanpassen naar de laatste ontwikkelingen, ook nieuw te openen winkels. We zijn bezig met meerdere locaties, maar kunnen daar nog geen details over geven", aldus Van den Hurk.
Dit voorjaar bereikten Plus en Van Tol Retail overeenstemming over het overnemen van 11 winkels van Coop, waarbij werd afgesproken dat Van Tol de merknaam mag blijven gebruiken.