Picnic haalde vorig jaar bijna half miljoen pakketten op

Picnic haalde vorig jaar bijna half miljoen pakketten op

De websuper nam sinds 2020 al retourpakketjes van DHL mee, in maart vorig jaar kwam PostNL daarbij.

Picnic heeft in het afgelopen jaar bijna een half miljoen retourpakketten opgehaald bij klanten. Ook haalde de websuper naar eigen zeggen een recordhoeveelheid statiegeldflessen en -blikjes op.

In de steden Utrecht, Den Haag en Rotterdam besloten relatief de meeste mensen een pakje retour te sturen via de onlinesupermarkt.

De websuper nam sinds 2020 al retourpakketjes van DHL mee, in maart vorig jaar kwam PostNL daarbij. Enkele maanden daarvoor was de supermarkt samen met PostNL gestart met de sponsoring van een wielerploeg. "Door onze sportieve samenwerking raakten we ook al snel in gesprek over de mogelijkheid om retourpakketten van Picnic-klanten te bezorgen", zei cfo Pim Berendsen van PostNL destijds.

Picnic maakt daarnaast bekend dat het een recordhoeveelheid statiegeldflessen aan de deur heeft meegenomen. Het bedrijf noemt geen aantallen, maar meldt wel dat het bijna 50 procent meer is dan het zelf verkocht.

Dit is een premium artikel

Verder lezen?

Sluit je net als 2.500 bedrijven aan bij de RetailTrends-community

Slechts €10 voor de eerste maand

Word member van RetailTrends en krijg;
✅ toegang tot alle premiumcontent;

✅ net als 55.000 nieuwsbriefabonnees dagelijks het laatste nieuws in je mailbox;

✅ gratis vacatureplaatsingen op RetailTrends Jobs;

✅ toegang tot RetailTrends-events, exclusief voor members.

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!